Најдобрите Лимонада Е Сок

best lemonade e juice

peach lemonade e juice

Праска Лимонада Е Сок

Индустрија е сок станува толку заситени толку брзо што тоа е да стане неопходно за е сок брендови самите да се разликува од конкурентите дури и повеќе од вообичаено, и еден начин да се направи ова е преку создавање на уникатен необичен вкус, како нашиот праска лимонада е сок.

Тешкотијата со создавање на необични д сок вкусови е да имаат храброст и поддршка од страна на вашиот тим да експериментирате со вкус комбинации кои никогаш не може да се исплати на долг рок, бидејќи тие се толку необични. Што навистина потребно наоѓање на игла во haystack да бидат во можност да се тестира толку многу разни егзотични д сок вкусови и да се најде еден кој апелира до масите, бидејќи тоа е како да си оди во него сите околу, си работат наназад. Сте почнуваат со вкусови кои не се вообичаени, што значи дека луѓето не ги купуваат доста, и сте во потрага по комбинација на невообичаено е сок вкусови, а можеби и некои заеднички д сок вкусови, да се комбинираат за да се направи вашиот најдобро продаваниот д сок.

Ова, секако, потребна е храброст, бидејќи vape трговците сакаат да продаваат е сок побрзо и трошење време, напор, и пари да се земе шанса на егзотично е сок вкус дефинитивно не е внимателен начин да се оди за тоа. За среќа за нас, when we set out to make “the best peach e juice and the best lemonade e juice”, одделно, we never intended to sell e juice and made it with the sole intention of creating the best all day vape for ourselves.

 

Creation of the peach e juice

best lemonade e juice

Кога Реј Kroc презеде еден ресторан за брза храна, во сопственост на браќата Мекдоналдс, и се претвори во најголемата брза храна синџир во САД, тој се сигурни дека тој не имаат еден куп на Да мажи на својот тим. Ray Kroc беше за производот, тој сакаше хамбургер особено, и број еден неговата цел беше да имаат freshest производи, најдобрите мени, итн… па кога ангажирал неговиот CFO (главен финансиски директор) тој ангажирал некој кој не му беше гајле за производот. Хари Sonneborn беше за пари од почеток до крај. Тој сакаше да ги намалат трошоците и надоместоците на производи и ако тоа значи заштеда на повеќе пари, и него и Реј Kroc ќе ја добие во многу жестоки дебати за тоа…

Причина јас сум да се спомене тоа е затоа што, без да знае, тоа е истиот метод дека ние почнавме да ги направиме нашите праска лимонада е сок. My buddy and I each had a flavor that we loved and we wanted it to be the best all day vape just to prove the other wrong. Моите пријатели беше мртва во собата за да го направиме е праска сок и јас апсолутно дека сум сакал да се направи најдобро лимонада е сок – така тргнавме…

Моите пријатели се врати да ме по околу две недели, а потоа, најверојатно, два пати неделно за следните 2 или 3 месеци со примероци од неговата праска сок д. Бев изненаден од тоа колку добро тој беше во можност да се направи праска вкус вкус, додека, исто така, произведуваат толку многу пареа. I watched him test different ПГ/VG ratios with different nic levels so that I knew exactly how I would test different variations of my lemonade e juice.

 

Shooting for the best lemonade e juice

best lemonade e juice

“A teacher is only good if their student is better” така велат тие. Научив многу од моите пријатели, а сега сум подготвен да се направи подобар производ од него. Јас би научил колку долго го зеде за да се направи сок и она што го зеде да се тестира различни нивоа ПГ / ВФ заедно со различните етнички нивоа и вкусови. Исто така имав инженеринг и математички вештини точно да скала до износот на сок и ги тестираат десетици примероци со различни луѓе. Па јас бев подготвен да Rock N Roll.

Ми требаа околу три месеци пред да имав мојот прв примерок на располагање за другите, иако сум бил тоа за земање примероци за околу една недела пред да се пријави и retesting. The first person that I gave the sample to was my buddy who made the peach e juice and while I was vaping his peach e juice and he was vaping my lemonade e juice we both got the epiphany that we should combine the flavors and see if we can make a better peach lemonade e juice flavor, која е токму она што го направивме.

И тоа е раѓањето на нашата праска лимонада е сок вкус.

Мет Штајн
Мет е дипломиран студент во мајстор за јавно здравство програма во Фресно Државниот универзитет. Тој е, исто така, истовремено завршување на Магистер на науки во Регулаторната работи за дрога, Biologics, и медицински помагала во Североисточен универзитет. Како додипломски, Мет и влади во јавно здравство, со акцент на здравје при администрација. Неговата страст е во истражување, пишување, и здравствено образование. Тој се стреми да се запишат во програмата докторат, еднаш дипломира.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *